Świece zapachowe jakie wybrać? Yankee, WoodWick a może Kringle?

Świece zapachowe jakie wybrać? Yankee, WoodWick a może Kringle?

Świeczki zapachowe to szybki patent na uzyskanie przytulnego wnętrza. Płomień świecy w połączeniu z ulubionym zapachem wprowadza wyjątkową i przyjemną atmosferę.

Wybór w świecach zapachowych jest ogromy ale czy pachną faktycznie po zapaleniu to już sprawa dyskusyjna. Wiele marek ze znanych sieciówek kusi produktami w atrakcyjnej cenie ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Nie możemy wymagać, że za kilka złotych zakupimy produkt naturalny i wysokiej jakości. Za świece, z których faktycznie będziemy zadowoleni musimy zapłacić od kilkudziesięciu złotych wzwyż, wtedy mamy gwarancję zapachu a długość palenia takiego produktu znacznie się wydłuża.

Świece o najwyższej jakości wiodących marek takich jak Yankee, Kringle, WoodWick oraz Country Candle to produkty, które z pewnością zachwycą niejednego konesera zapachów.

IMG_6151.jpg

YANKEE CANDLE

Najbardziej znana marka wśród świec. Zapachy są trwałe i utrzymują się równomiernie na każdym etapie palenia.

Jej założyciel (Mike Kittredge) mając zaledwie 16 lat wykorzystując stare kredki stworzył swoją pierwszą świecę jako prezent dla swojej mamy. Zdarzenie to dało początek światowego świecowego imperium. Amerykańska marka z przeszło 45 letnią tradycją to charakterystyczne słoiki, wysoka jakość aromatów, które projektują najlepsi perfiumiarze. Dostępne są także wersje wosków do kominków zapachowych w kształcie małych tartaletek.

Tysiące nut zapachowych od eukaliptusa poprzez zapach świeżego prania, palonego drewna, lawendy, po słodkie owoce i wiele innych. Knot wykonany w 100% z bawełny, nie zawiera szkodliwego ołowiu jak często bywa w przypadku tanich świec zapachowych. Wosk parafinowy jest wysoko rafinowany co oznacza, że jest nietoksyczny i pozbawiony zanieczyszczeń, podobnie z barwnikami są syntetyczne lecz podlegają rygorystycznym normom. Całość umieszczona w charakterystycznych słojach z odpornego na ciepło szkła.

Nowa kolekcja Yankee Candle to dopełnienie podstawowej linii marki. W jej skład wchodzą zapachy całoroczne jak i sezonowe. Dostępne w trzech wielkościach z 2-3 knotami. Eleganckie, grube szkło i innowacyjne wieczko, które służy zarówno jako podstawka jak i wprowadza stylowy akcent do twojego wnętrza.

IMG_6154.jpgIMG_6160.jpg

Aby świece służyły nam długie godziny należy je odpowiednio użytkować. Poniżej kilka cennych rad.

  1. Przed użyciem przytnij knot do wys. 3-4mm.
  2. Podczas pierwszego palenia zapal świeczkę na min. 4 godz.a następnie zgaś
  3. Przed kolejnym zapaleniem odczekaj 2 godz. aż wosk całkowicie zastygnie.
  4. Przed kolejnym zapaleniem znowu przytnij knot do 3-4mm.

KRINGLE CANDLE

W 2008 roku syn założyciela Yankee Candle Michael Kittredge wykorzystując stary, rodzinny piecyk stworzył pierwszą świecę. Traktował to jako zabawę, aż rok później w ramach projektu uczelnianego musiał stworzyć i wypromować produkt. Wybór był dla niego oczywisty. Projekt przerodził się w dobrze prosperujący biznes. Niezwykle aromatyczne linie Kringle Candle łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Świece zaprojektowane z myślą o każdym wnętrzu, które nieżaleznie od zapachu są białe, co czyni je uniwersalnymi.

Co ciekawe wytwórnia wyrobów szklanych Kringle produkuje pojemniki doskonale przystosowane do produkcji świeczek ale także naczynia do mikrofalówek i zmywarek. Po wykorzystaniu świecy zalecane jest metodą niskiej temperatury usunięcie pozostałości wosku dzięki czemu można dać szkle drugie życie poprzez serwowanie posiłków czy przechowywanie drobiazgów.

Kringle w swojej ofercie poza świecami posiada również woski zapachowe oraz małe świeczki "daylight" palące się 24 godziny. Mogą idealnie sprawdzić się jako próbki zapachowe. Niewątpliwym bestsellerem wśród zapachów jest delikatny Watercolors z wyczuwalnymi nutami kwiatowymi połączonymi ze słodyczą owoców.

Może wybór wosków nie jest zbyt obszerny ale można sobie z tym poradzić wykorzystując świeczki daylihgt. Wosk do daylight-a różni się tylko opakowaniem tzn. w wosku produkt jest już podzielony i łatwiej oddzielić go od reszty wykorzystując tylko potrzebną część natomiast małą świeczkę trzeba samodzielnie pokroić. Nie jest to jakieś problematyczne zajęcie a zyskujemy większą bazę zapachową.

Od pewnego czasu dostępna jest pod marką Kringle seria Country Candle posiadająca świece z kolorowymi woskami. Zapewne jest to odpowiedź na różne potrzeby klientów ceniących świece w pełnej palecie barw. Produkty nie tracą na jakości a zapachy są nietypowe i z całą pewnością warte poznania.

WoodWick

Elegancja, piękne słoje z drewnianymi pokrywkami, skwierczący niczym ogień w kominku knot - to znak rozpoznawczy marki. Jednym słowem piękne wzornictwo i ciekawe formy.

WoodWick proponuje 3 kształty  wielkości słojów:

  1. słoik w kształcie łódki - knot ułożony wzdłuż słoja tworzący przepiękną ścianę ognia. Skwierczenie knota jest dyskretne i delikatne. Świeca roztapia się do ścianek w ciągu ok. 20 min. a w pomieszczeniu wyczuwa się przyjemny aromat. Czas palenia to ok. 40 godz. czyli znacznie mniej niż klasycznego słoja. Jednak efekt wizualny i proponowane zapachy warte są swojej ceny.
  2. klasyczny słoik w dwóch wersjach wielkości i czasu palenia. Wysokie, dostojne słoje w kształcie klepsydry z drewnianym hermetycznym wieczkiem. Knot jest drewniany w kształcie krzyża.

Każda marka jest niewątpliwie godna polecenia. Jakość i estetyka wykonania wszystkich powyższych produktów jest utrzymana na najwyższym poziome. Pozostaje kwestia upodobań zapachowych a to jest bardzo indywidualne. W tak szerokiej ofercie zapachowej nie jest łatwo zdecydować się na jeden ulubiony zapach. Dlatego może nie warto się zamykać na jedną kompozycję zapachową?