NOWOCZESNE I TRADYCYJNE DEKORACJE WIELKANOCNE W TWOIM WNĘTRZU

NOWOCZESNE I TRADYCYJNE DEKORACJE WIELKANOCNE W TWOIM WNĘTRZU

Po długiej zimie spragnieni jesteśmy różnorodności barw, dlatego warto postawić na naturalne i nasycone odcienie zieleni.

Od kilku sezonów królują dekoracje z udziałem naturalnego mchu. Mowa tutaj o bardzo modnym, norweskim poroście Chrobotek reniferowy, który jest chyba najmniej wymagającą dekoracją zaliczającą się do żywych roślin. Otóż nie trzeba go podlewać ani nawozić a jego kolorami możemy cieszyć się przez długie lata. Dokładne informacje związane z tym wyjątkowym porostem znajdziecie również na naszym blogu w innym wpisie ;). Jest bardzo plastyczny dlatego może stanowić wypełnienie kompozycji kwiatowych, wiszących dekoracyjnych szkieł czy być imitacją zielonej trawy jako podstawy różnego rodzaju dekoracji.

Inną propozycją są dekoracje imitujące naturalny mech w postaci omszonych zajączków w różnych konfiguracjach. Dekoracje tego typu są uniwersalne, idealnie będą prezentować się zarówno w salonie jak i w pokoju dziecięcym. Mech sztuczny występuje również jako ozdobny dywan, który sprawdzi się jako tło wiosenno-wielkanocnych aranżacji.

Bardzo efektownie prezentują się ozdoby wykonane z surowego betonu. Stają się doskonałą bazą dla innych wiosennych kolorów. Dostępne są doniczki w różnych rozmiarach i kształtach, oraz donice połączone z metalową konstrukcją. Takie industrialne dekoracje stają się coraz bardziej modne a ich dużym plusem jest możliwość ich modyfikowania w zależności od pory roku i upodobań.

Dla miłośników minimalistycznych dekoracji proponujemy wypróbowanie naturalnych świec sojowych zatopionych w betonowej formie. Jest to nowość, która jest dostępna w naszym sklepie stacjonarnym
i internetowym. Betonowa świeczka jest zapakowana w prezentowe pudełko dlatego idealnie nadaje się jako prezent na każdą okazję. Niedługo świeczki będą dostępne także w wersji zapachowej.

Tradycyjne dekoracje kwiatowe z roślin cebulowych to jeden z elementów, które najbardziej kojarzą się z nadchodzącą wiosną. Zatem pamiętajcie o kwiatach! Cebulki narcyzów, hiacyntów czy bukiety tulipanów.

A co powiecie na propozycję ze sztucznych kwiatów? Doskonała alternatywa dla osób nie mających czasu na troszczenie się żywymi roślinami. Pomyślicie sztuczne kwiaty nie wyglądają dobrze... Nie prawda;) Spójrzcie na zdjęcia i oceńcie sami czyż nie prezentują się pięknie!

Mam nadzieje, że zainspirowaliśmy was do odświeżenia wnętrz i przygotowania się do wiosny i świąt wielkanocnych. Nie musicie się ograniczać tylko do gotowych rozwiązań. Twórzcie własne aranżacje, ważne aby dekoracja wielkanocna kojarzyła się z wiosną, ze słońcem, była spójna i cieszyła oko.